Nasi specjaliści

Dzięki naszej znajomości lokalnego rynku i międzynarodowych realiów rozumiemy, czego potrzebujesz. Nasz zespół oferuje Ci kompleksowe usługi, porady i wsparcie w językach angielskim, niemieckim i polskim. To gwarantuje płynną i bezproblemową komunikację.

W zależności od Twoich wymagań i skomplikowania projektu możemy dokooptować do zespołu dodatkowych ekspertów. Dzięki temu nasze usługi są zawsze idealnie dopasowane do Twojej sytuacji.


Karol Kicun

partner zarządzający, adwokat

Karol Kicun jest partnerem zarządzającym Reon Legal. Jest ekspertem w dziedzinie prawa handlowego i korporacyjnego z ponad 15-letnim doświadczeniem; doradzał klientom, w tym funduszom private equity i założycielom spółek prywatnych, w złożonych transakcjach fuzji i przejęć oraz wspólnych przedsięwzięciach, zarówno po stronie sprzedającej, jak i kupującej. Posiada szczególne doświadczenie w sektorach energetycznym, eCommerce/FinTech i FMCG.

Renata Patoka jest specjalistką w transakcjach fuzji i przejęć na poziomie krajowym, transgranicznym i wielojurysdykcyjnym przy których doradza od ponad 20 lat, zdobywając doświadczenie głównie w międzynarodowych wiodących kancelariach prawnych. Specjalizuje się również w prawie korporacyjnym i restrukturyzacjach grup kapitałowych. Renata wspierała klientów z różnych sektorów gospodarki, w tym FMCG, sektora produkcyjnego oraz licznych branż usługowych.

Doradza kompleksowo w zakresie inwestycji i dezinwestycji na różnych etapach procesu oraz posiada doświadczenie w koordynowaniu międzynarodowych projektów i zespołów.

Posiada również bogate doświadczenie w doradztwie prawnym dla zakładów ubezpieczeń w zakresie oceny ryzyka w ramach gwarancji i odszkodowań w transakcjach fuzji i przejęć (ubezpieczenia W&I warunków transakcji).

Paweł Samolewicz od 17 lat specjalizuje się w doradztwie zarówno na rzecz kredytobiorców, jak i kredytodawców przy transakcjach w zakresie kredytów bilateralnych i konsorcjalnych (w szczególności w oparciu o standardową dokumentację LMA), a także przy innych formach finansowania, takich jak sekurytyzacje i pakiety zabezpieczeń związane z takimi finansowaniami. Swoje doświadczenie zdobywał współpracując z szerokim gronem klientów krajowych i zagranicznych, w tym z dużymi międzynarodowymi korporacjami i bankami, a także kredytodawcami multilateralnymi. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo w zakresie lokalnych i transgranicznych przejęć i joint ventures, w szczególności w sektorze energetycznym.

Dr Paweł Hoc od 9 lat specjalizuje się w doradztwie na rzecz międzynarodowych spółek, banków i instytucji finansowych w zakresie złożonych międzynarodowych projektów finansowania. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo w zakresie finansowych aspektów fuzji i przejęć oraz udział w międzynarodowych projektach dotyczących rozwiązywania sporów. Paweł jest autorem szeregu publikacji o zróżnicowanej tematyce, takiej jak prawo międzynarodowe, prawa dostępu do rynków, mechanizm podzielonej płatności w kontekście transakcji faktoringowych czy też brexit i działalność Komisji Nadzoru Finansowego.

Maciej Gorgol posiada 10-letnie doświadczenie w transakcjach na rynku nieruchomości oraz fuzjach i przejęciach, ze szczególnym uwzględnieniem sektora energii odnawialnych (fotowoltaika i wiatr). Skupia się również na bieżącym doradztwie prawnym dla firm oraz na prawie kontraktowym. Maciej posiada bogate doświadczenie w doradzaniu deweloperom w dziedzinie energii odnawialnej w ramach fuzji i przejęć na polskim rynku nieruchomości, inwestycji bezpośrednich inwestorów zagranicznych oraz ochrony aktywów klientów HNWI. Jako były członek zarządu polskiej organizacji charytatywnej Maciej jest również świetnie zaznajomiony z prawem fundacyjnym, a także aspektami regulacyjnymi dotyczącymi organizacji charytatywnych.

Jerzy Kapitańczuk doradza w zakresie polskiego i europejskiego prawa konkurencji oraz prawa antymonopolowego. Przygotowuje zgłoszenia zamiaru koncentracji przedsiębiorców oraz reprezentuje klientów w postępowaniach przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Doradza również polskim i międzynarodowym spółkom w zakresie fuzji i przejęć, w tym z udziałem funduszy private equity i venture capital. Uczestniczy w badaniach prawnych due diligence oraz przygotowywaniu dokumentów transakcyjnych. Ocenia również porozumienia pod kątem ich zgodności z prawem konkurencji i funkcjonowania różnych systemów dystrybucji, a także określania rynków właściwych.

Jako specjalista w zakresie prawa korporacyjnego Gustaw Steinke uczestniczy w doradzaniu klientom w transakcjach M&A i private equity oraz restrukturyzacjach przedsiębiorstw. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim w 2021 r. oraz kurs prawa amerykańskiego organizowany we współpracy z Emory University School of Law i Georgia State University College of Law. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa i ekonomii rynku kapitałowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Przed dołączeniem do Reon Legal zdobywał doświadczenie w działach fuzji i przejęć oraz korporacyjnych renomowanych warszawskich kancelarii prawnych.